Powody i dowody

Zbrodnia pilotów
i bezpośrednia przyczyna katastrofy.

Przypisanie pilotom zbrodni i sfałszowanie sposobu śmierci brata, konieczne było Kaczyńskiemu dla gry mitem poległego męczennika. Nikczemne czyny były narzędziem do zaspokojenia i niepohamowywanej żądzy władzy – ostatecznie osiągniętej za cenę zbezczeszczeniu pamięci własnego brata. Zaplanowane draństwo wymagało ciągu czynów fałszujących bezpośrednią przyczynę katastrofy.

Bezpośrednią przyczyną katastrofy, niefunkcjonującą w przestrzeni publicznej  było zdarzenie po którym piloci stracili kontrolę nad samolotem – odcięcie końcówki skrzydła. Cytat z Raportu Komisji Państwowej (Millera): „Powstałe, na skutek utraty końcówki lewego skrzydła, niezrównoważenie siły nośnej nie było możliwe do skorygowania wychyleniem lotki prawego skrzydła. Zapoczątkowało to obrót samolotu.

Powyższą fachową definicję zdarzenia po którym katastrofa była nieunikniona przybliżyłem w filmowej ilustracja  dla osób bez fachowego przygotowania lotniczego. Zwracam uwagę, iż potężne silniki samolotu nie służą do unoszenia samolotu, lecz do nadania mu dużej prędkości.

Film ~2 minuty.

Wszystkie inne zdarzenia po których piloci mieli kontrolę nad samolotem są przyczynami pośrednimi o różnej wadze i wpływie na tą jedną przyczynę bezpośrednią. Jest nią np. znalezienie się Tu-154 po komendzie odejścia nagle, wbrew woli załogi na wysokości 15 metrów nad terenem. Przy tym zdarzeniu piloci mieli pełną kontrolę nad samolotem. Dowódca poderwał samolot. To była istotna, ale pośrednia przyczyna katastrofy.

Jak Kaczyński sfałszował
sposób śmierci brata.

Poniżej w pigułce wynik kilkuletnich studiów oraz śledzenia materiałów pochodzących od sprawcy i jego ekspertów – obecnie z tzw. podkomisji Macierewicza przy MON. Oficjalne, powszechnie dostępne publikacje dwóch wersji katastrofy były źródłem dowodów o fałszerstwach, których nie doszukały się ikony dziennikarstwa.

Wersja filmowa (~3 minuty).

Spowiedź – fałszerstwa
z perspektywy sprawcy.

Wiedza o fałszerstwach sprawcy winnego zbezczeszczenia pamięci własnego brata upoważnia przyjęcie konwencji wyznania skruszonego przestępcy.

Wersja 6 fałszerstw z perspektywy sprawcy (czas ~6 minut).

Bezkarność przestępcy! W naszym kręgu kulturowym, mówienie źle o zmarłych jest co najmniej niestosowne. Sprawcy uchodzi bezkarnie sfałszowanie sposobu śmierci własnego brata.

Drastyczne zachowania. Przesłanką wskazującą motyw nikczemnych zachowań sprawcy jest m.in. powszechnie znane zaspokojenie niepohamowanej żądzy władzy, zdobytej w dużej mierze grą śmiercią brata. Grą wykorzystaną do wprowadzania w błąd otumanionego intelektu milionów swoich czcicieli, kupionych wciśniętym im bez skrupułów mitem poległego brata męczennika.

W obronie pilotów

Teoria spiskowa wymierzona w pilotów przez stronników wersji wypadku.

Na następnej stronie tajemnica, skąd amator w dziedzinie lotnictwa znał dowody przestępstwa w spawie sfałszowania przebiegu katastrofy, skoro nie mogły doszukać się ich ikony dziennikarstwa ani zespoły śledcze dziennikarzy.

Ryszard Lendas


Pozostałe strony

 • Kup pan zamach!  Nieznany epizod z 2014 roku i sekret skąd ja to wszystko wiem!
  kliknij tu
 • Teorie spiskowe po dwóch stronach muru.
  kliknij tu
 • Uknucie zbrodni Kulisy wykreowania mitu męczeństwa.
  kliknij tu.

  Prokuratura Zbrodnia wg prokuratury i złamanie prawa przez prokuraturę.
  kliknij tu

  Dowody i raporty w formacie PDF,
  do pobrania tu.

  Wszystkie strony dostępne z poziomu menu
  na początek